32 623 13 75 sekretariat@diabet.com.pl

O Firmie

DIABET Centrum Medyczne S. C. zostało utworzone w 1992 roku jako niepubliczny ośrodek służby zdrowia. Jej właścicielami są Leszek i Barbara Romanowscy. Na przestrzeni tych wszystkich lat ośrodek poszerzał swą działalność. Pierwotnie świadczone były usługi medyczne tylko komercyjne (odpłatne), głównie diabetologii oraz diagnostyki laboratoryjnej.
Od tego czasu właściciele rozwijali działalność inwestując własne środki i wielokrotnie korzystając z kredytów bankowych, ponieważ jako niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, którego właścicielami są osoby fizyczne nie miał możliwości otrzymania wsparcia finansowego od miasta.
Początkowo placówka świadczyła usługi medyczne w budynku znajdującym się przy ul. Świętokrzyskiej 25 w Chrzanowie. Obecnie zlokalizowany jest tam punkt szczepień. W chwili obecnej świadczenia zdrowotne realizowane są też w obiekcie w centrum miasta przy ul. Kościuszki 18. Mieści się tam zespół specjalistycznych gabinetów lekarskich posiadających odpowiednią diagnostykę i spełniających współczesne normy sanitarne oraz laboratorium analityczne wyposażone w nowoczesną aparaturę.
Budynek jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Placówka zapewnia własny transport do przewozu pacjentów. Oprócz tego istnieje możliwość korzystania z transportu sanitarnego na podstawie stosownych umów.
Od momentu założenia do dnia dzisiejszego przedmiotem działalności Centrum jest świadczenie usług medycznych dorosłym i dzieciom.
Od 1999 roku, tj. od momentu wejścia w życie reformy służby zdrowia “DIABET” jako niepubliczny zakład opieki zdrowotnej podpisał umowy z regionalnymi kasami chorych, początkowo tylko z Małopolską Regionalną Kasą Chorych na świadczenie usług w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, a od 2000 roku również ze Śląską i Branżową Regionalną Kasą Chorych dodatkowo na specjalistyczną opiekę zdrowotną.
Od 2004 roku głównym płatnikiem za udzielane świadczenia medyczne jest Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, który powstał z przekształcenia Małopolskiej Regionalnej Kasy Chorych.
Głównym płatnikiem odpowiedzialnym za bieżące wydatki na większą część udzielanych świadczeń zdrowotnych jest Narodowy Fundusz Zdrowia. Centrum pozyskuje dodatkowe środki finansowe na bieżącą działalność poprzez świadczenie odpłatnie usług medycznych oraz współprace z firmami wpsółpartnerskimi takimi jak Medicover, Luxmed, PZU, Amplico, Generali oraz inne. W swoich strukturach posiadamy bardzo dobrze rozwiniętą poradnię medycyny pracy. Pracownicy firm współpracujących z Centrum mogą wykonać wszystkie niezbędne badania do uzyskania orzeczenia o zdolności do pracy na miejscu.
Wszystkie działania związane z rozwojem firmy prowadzone są w trosce o dobro wszystkich naszych pacjentów świadczyć może o tym uzyskany certyfikat ISO. Jest to świadectwo potwierdzające wysoki poziom jakości naszych usług.
Ponad to zaangażowanie pracowników jak również wysoko wyspecjalizowany personel medyczny pozwala wspólnie osiągać kolejne sukcesy, które realizowane są głównie dla pacjentów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów w budynku funkcjonuje apteka. Dzięki temu pacjenci mają możliwość na miejscu zrealizować recepty zaordynowane przez lekarzy.

logo-apteka